top of page
Vyhledat
  • Obrázek autorapetra

Únik moči? Dopřejte si čas a vyhledejte odborníka. Obtíže neodejdou tím, že je budete přehlížet!


Nejtěžší je udělat první krok – rozhodnout se řešit problémy s únikem moči. Inkontinence je nejen zdravotní, ale i sociální problém. Přichází nenápadně, ale neřešená inkontinence Vás začne sociálně izolovat a omezovat v běžném životě. V České republice je 700 tisíc až 1 milion pacientů s inkontinencí. Každá 4. žena ve věku nad 35 let a každý 4. muž ve věku nad 40 let. Mnoho pacientů řeší svůj problém "svépomocí" a nevyhledá odbornou pomoc.


Pokud jste v situaci, že jste se rozhodli s nekontrolovaným únikem moči něco udělat, gratulujeme. Dalším krokem je vyhledat odbornou pomoc lékaře. Máte možnost navštívit svého praktického lékaře, gynekologa nebo vyhledat specializovaná pracoviště urogynekologa. Ve všech případech absolvujete diagnostický rozhovor. Budete dotazováni na frekvenci a množství úniku moči . Aktivity či události, při kterých k úniku dochází. Jiné diagnózy, které mohou inkontinenci podporovat. Budou Vám doporučena režimová opatření a zahájena léčba. Pokud budete dodržovat rady odborníka, mělo by dojít k významnému zlepšení již do 2 měsíců od první návštěvy. Zlepšení je známkou toho, že léčba funguje.

Možnosti léčby Nabídka konzervativní léčby je široká a představuje edukaci, fyzioterapii, farmakoterapii, protetické pomůcky či psychoterapii. S ohledem na Váš druh inkontinence Vám lékař doporučí nejvhodnější kombinaci. Do režimových opatření patří doporučení vhodného pravidelného pohybu a naopak omezení nevhodné fyzické zátěže. Důležitý je pravidelný pitný a mikční režim. Zdraví svalů pánevního dna je základ. Pravidelnou a správnou gymnastikou lze dosáhnout zpevnění svalů a zlepšit kontinenci. Cvičení se zaměřuje specifiky na ženy i muže.

Stáhněte si brožuru pro ženy (ZDE) nebo pro muže (ZDE).


Obtíže s únikem moči nemusí patřit do každodenního života. Pro každého existuje vhodné řešení. Neváhejte a navštivte lékaře! Pokud nemáte svého ošetřujícího lékaře, nabízíme Vám přehlednou mapu pracovišť, kde se Vám budou rádi a diskrétně věnovat. Vyhledejte si odborníka nejbližšího Vašemu bydlišti. Mapa ZDE. #inkontinence #inkognito #kvalitaživota #svalypanevnihodna #mikcnidenik


26 zobrazení0 komentářů

Comentarios


bottom of page