top of page
Vyhledat
  • Obrázek autorapetra

Často se ptáte, kde hledat pomoc s řešením inkontinence
Průzkumy ukazují, že lidé s první návštěvou odborníka v oblasti inkontinence otázlejí až 3 roky. A to je škoda, protože inkontinence představuje nejen zdravotní, ale i sociální riziko. Inkontinence ovlivňuje běžný život. Pomalu a nenápadně přesouvá pacienta do sociální izolace. Inkontinence ovlivňuje pracovní, sociální i rodinný život.


Dobrá zpráva je, že odborný lékař Vám pomůže efektivně řešit nepříjemné příznaky inkontinence. Motivací Vám může být skutečnost, že až 2/3 pacientů umí lékaři zcela vyléčit, v ostatní případech alespoň významně zlepší kvalitu života.


Kam se obrátit o pomoc?


Na výběr máte hned několik možností. Pravděpodobně pro Vás bude nejsnažší navštívit svého praktického lékaře. Ten provede diagnostiku a doporučí nejvhodnější způsob léčby. První znatelné zlepšení svých obtíží můžete očekávat nejpozdějí do 2 měsíců. Pokud se situace nijak nezlepší, je důležité návštívit lékaře a konzultovat další postup.


Nepotřebujete žádné doporučení od praktického lékaře, abyste mohli navštívit lékaře specialistu. Můžete se objednat na pracoviště urologa, gynekologa nebo urogynekologa. Informace jsou dostupné na internetu a můžete volit odborníka, který je nejblíže Vašemu bydlišti. Pro rychlejší orientaci jsme pro Vás připravili interaktivní mapu odborných pracovišť, kde se Vám budou rádi a diskrétně věnovat. Po kliknutí do mapy se Vám zograzí kontakt na odborné pracoviště. Mapa zde.


U lékaře Vás čeká diagnostický rozhovor. Budete dotazováni na frekvenci a množství úniku moči. Pro určení druhu inkontinence a určení vhodné léčby je důležité vysledovat při jakých aktivitách či událostech k úniku dochází.


Držíme Vám palce na Vaší cestě ke kontinenci!#inkontinence #žena #inkognito #kvalitaživota

25 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page