top of page
Vyhledat
  • petra

Cestování s inkontinencí

Inkontinence je běžnější, než si myslíte. Na světě žije s inkontinencí více než 400 milionů žen a mužů, kteří se s inkontinencí potýkají. Inkontinenci se říká "sociální smrt." Je to tím, že lidé s inkontinencí se dostávají do začarovaného kruhu, kdy se obávají nechtěného úniku moči na veřejnosti, proto raději zůstávají v bezpečí svého domova a postupně se vyčleňují ze společnosti. Inkontinence by Vás neměla omezovat ve Vašem sociálním kontaktu.K inkontinenci je potřeba přistupovat jako k běžnému respiračnímu onemocnění. Není pravda, že inkontinence patří k životu. Pro každého a v každém věku existuje řešení, které významně zkvalitní život. Nejtěžší je udělat první krok - navštívit lékaře. Máte na výběr praktického lékaře, gynekologa, urogynekologa či urologa. Všichni Vám ochotně pomohou s diagnózou a nabídnou optimální léčbu. Než se vydáte ke specialistovi, nabízíme inspiraci pro Vaše cesty za dobrodružstvím :-)


Příprava na cestu

Hlídejte si množství tekutiny, kterou vypijete. Není správné nepít. Příliš malé množství vypitých tekutin může Váš močový měchýř dráždit a vyvolávat pocit naléhavé potřeby. Nedoporučuje se ani nepravidelné přijímání velkého množství tekutin. I zde platí zdravý selský rozum. Pravidelně a po menších dávkách. Pokud hovoříme o tekutinách, máme na mysli čerstvou vodu. Čaj, káva, limonády či džusy nejsou vhodné.


Naplánujte si pravidelné zastávky. Pokud se chystáte na delší cestu, naplánujte si pravidelné přestávky s dostupností toalety. V případě potřeby budete přesně vědět, kde se můžete zastavit.


Pro příjemný pocit jistoty. Pokud Vás děsí představa, že by mohlo cestou dojít k nechtěnému úniku, využijte diskrétní ochranu. Dnes jsou k dispozici pomůcky, které jsou natolik diskrétní, že budete překvapeni. Na výběr máte buď inkontinenční vložky, které jsou tenké téměř jako papír, přitom dokáží doslova zázraky. Díky speciálně přizpůsobenému savému jádru okamžitě zachytí velké množství tekutiny. Pokud potřebujete pomoci s větším množstvím tekutiny, můžete využít inkontinenční natahovací kalhotky, které vypadají jako běžné spodní prádlo. Jsou ve speciálních barvách v designu speciálně pro ženy i muže. Vybere si každý. Od běžného prádla jsou téměř k nerozeznání. Zakoupit se dají v lékárnách, výdejnách zdravotnických potřeb a v některých drogériích. Někteří výrobci nabízí i diskrétní dodání přes internet až k Vám domů.


Tak hurá na výlet, do divadla či do společnosti!


#inkognito #inkontinence #inkontinencnipomucky #vlozky

33 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše