top of page
Vyhledat
  • Obrázek autorapetra

ePoukaz – Již brzy spuštěn!

Rádi bychom Vás informovali o novince, která vstoupí v platnost za několik málo dní. Jedná se o zavedení elektronizace poukazů na zdravotnické prostředky (ZP). Účinnost zákona č. 89/2021 Sb., o zdravotnických prostředcích, který zavádí možnost vystavení elektronických poukazů, je od 26. května 2021. Před uvedením do praxe bylo ještě potřeba mnohé dořešit. V souladu se Sdělením 54/2022 Sb., o zprovoznění centrálního úložiště elektronických poukazů, ze dne 8. března 2022, bude ePoukaz spuštěn od 1. května 2022.
ePoukaz významně šetří čas jak Vám, tak zdravotníkům. Nemusíte do zdravotnického zařízení pro opakované vypsání Poukazu. Vše bude již brzy možné vyřídit na dálku.


Zavedení ePoukazu. Co to v praxi znamená?

Možná máte zkušenosti s eReceptem, který se velmi osvědčil především v době pandemie covid. Ti z Vás, kteří mají diagnostikovanou inkontinenci, nemusí pro opakované vypsání Poukazu na inkontinenční pomůcky k lékaři. Laicky řečeno, stačí zavolat ošetřujícímu lékaři a ten Vám pošle do mobilního telefonu SMS zprávou ePoukaz, se kterým si můžete pomůcky vyzvednout v lékárně nebo ve výdejně zdravotnických potřeb.


Abychom byli přesní, existují hned 4 způsoby, jak pacientovi ePoukaz předat:

  1. Vystavení papírové průvodky, na kterou bude možné kromě povinných údajů (identifikátor) doplnit i další údaje, které pacient potřebuje znát.

  2. Zaslání e-mailu na adresu pacienta, i v tomto případě je možné doplnit další údaje.

  3. Předání ePoukazu prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu či jiném elektronickém zařízení pacienta.

  4. Zaslání SMS na mobilní telefon pacienta.

(Zdroj: epreskripce.cz)


Těšíme se na spuštění ePoukazů, protože pacientům významně ušetří čas.


#ePoukaz #zdravotnickeprostředky #medtech #inkognito #pacienti #inkontinence #inkontinencnipomucky


46 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page