top of page
Vyhledat
  • Obrázek autorapetra

Inkontinence se nevyhýbá ani mužům


Víte že, každý 4. muž nad 40 let trpí inkontinencí. Není to tedy žádné ojedinělé onemocnění. Problém je, že pacienti s návštěvou lékaře zbytečně otálejí až do chvíle, kdy jim dramaticky omezuje každodenní fungování. Dle zkužeností lékařů se pacient dostává do ordinace až 4 roky od počátečních obtíží. Je to škoda, protože čím dříve se začne s léčbou, tím lepších výsledků může být dosaženo.


Únik moči je vždy vhodné konzultovat co nejdříve s lékařem. Ten doporučí další vhodný postup. Zejména při lehké formě inkontinence začíná léčba konzervativními opatřeními: pravidelným cvičením a posilováním svalů pánevního dna technikou Pelvicore, redukcí váhy a úpravou životosprávy.


Nejlepším způsobem boje proti inkontinenci je prevence ve formě posilování svalů pánevního dna technikou Pelvicore. Tuto sérii cviků speciálně vytvořených pro pacienty s únikem moči každý bez problémů zvládne i doma. Stáhněte si svého průvodce, kterého jsme pro Vás připravili ZDE.
Stejně důležitou roli v prevenci hraje zdravý životní styl. Rizikový faktor pro vznik inkontinence představuje zejména nadváha. Je prokázáno, že už úbytek 10 % tělesné hmotnosti vede u obézních pacientů k výraznému zlepšení schopnosti kontinence. V rámci prevence je navíc vhodné vyhýbat se jednostranně zaměřené fyzické námaze, jako je například zvedání těžkých břemen. Na druhou stranu ke vzniku inkontinence přispívá i opačný extrém – sedavé zaměstnání kombinované s nedostatkem pohybu ve volném čase. Vyvážená strava, zdravá hmotnost a pravidelný pohyb jsou tedy tři základní faktory, které pomáhají předcházet vzniku inkontinence. Častým problémem, který jde se vznikem inkontinence ruku v ruce, je i nedostatečný a nepravidelný pitný režim. Dospělý člověk by měl průběžně během dne vypít dva litry tekutin. Do tohoto množství se ale nepočítají alkoholické a kofeinové nápoje, které únik moči spíše zhoršují. Negativní vliv na svalstvo pánevního dna, a tudíž i vznik inkontinence, mají v neposlední řadě také dlouhodobě neřešené zácpy.


28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page