top of page
Vyhledat
  • Obrázek autorapetra

Laické strategie léčby inkontinence
Když se objeví první známky úniku moči, nevěnujeme jim pozornost a věříme, že se vše brzy vrátí do "normálu". Inkontinence zatěžuje nejen naši fyzickou schránku, ale i naši psychiku. Postupně ukrajuje prostor a dostává ženu do sociální izolace. Při snaze mít močový měchýř plně pod kontrolou, začínáme vymýšlet a následně realizovat různé strategie, abychom předešli nechtěnému úniku moči.


První volbou bývá většinou omezení pitného režimu před plánovaným odchodem z domu či ze zaměstnání. Není to šťastné řešení hned z několika důvodů. Omezení pitného režimu může vést k dehydrataci, poškození ledvin a v neposlední řadě ke zhoršení zánětu, který se může vyskytovat v oblasti močových cest.


"Inkontinence mě nutí plánovat si cestu do zaměstnání podle toho, kde jsou k dispozici veřejné toalety." I to slýchají lékaři od svých pacientek, když se svěřují s obtížemi s únikem moči.


Druhou taktikou bývá opakované preventivní močení před odchodem. Ani tato praktika není účinná, protože tím postupně snižujete kapacitu močového měchýře, což způsobí častější nucení na močení.


Některé ženy sáhnou po dámských hygienických vložkách. Vložky byly vyvinuty pro jímání krve a ne moči. Co to v praxi znamená? Vložka není připravena absorbovat náhlý přísun tak velkého množství agresivní tekutiny. Naproti tomu inkontinentní pomůcky obsahují spolehlivé absorpční jádro, které v sobě rychle uzamkne moč a mimořádně diskrétně chrání před nechtěným zápachem. Díky elegantnímu a stylovému vzhledu zjistíte, jak svůdně může diskrétní ochrana při úniku moči vypadat. Budete se divit, ale moderní inkontinentní pomůcky totiž vypadají jako běžné spodní prádlo. Někteří výrobci nabízí kromě bílé varianty i černou a tělovou. Můžete tak diskrétně sladit své "spodní" prádlo.


Obtíže s únikem moči nemusí patřit do každodenního života. Pro každého existuje vhodné řešení. Neváhejte a navštivte lékaře!


Existují různé druhy inkontinence, které mají i odlišné příčiny. Ať už je důvodem věk, komplikovaný porod, vyšší počet dětí, opakované infekce močových cest či nadváha, pro každého existuje vhodné řešení. Ve většině případů lze inkontinenci vyléčit či významně zmírnit její projevy. Neodkládejte návštěvu odborníka. Seberte odvahu a obraťte se na praktického lékaře či gynekologa. Pokud nemáte svého ošetřujícího lékaře, nabízíme Vám přehlednou mapu pracovišť, kde se Vám budou rádi a diskrétně věnovat. Vyhledejte si odborníka nejbližšího Vašemu bydlišti. Mapa ZDE.


#inkontinence #žena #inkognito #kvalitaživota

30 zobrazení