top of page
Vyhledat
  • Obrázek autorapetra

Myslíte si, že Vás inkontinence může potrápit jen ve vyšším věku? Omyl!!!

Inkontinence se nevyhýbá žádné věkové kategorii. Je pravda, že s přibývajícím věkem se zvyšuje pravděpodobnost, že se s inkontinencí setkáte. Život je spravedlivý jak pro ženy, tak pro muže. Ženy se dle statistik s inkontinencí setkají o něco dříve, ale s přibývajícím věkem se zvýší prevalence i u mužské části populace. Ať jsme konkrétní. Inkontinence postihuje miliony lidí po celém světě. Nejste v tom tedy sami!


Statistiky uvádí, že prevalence je 12 až 57 procent populace žen. Proč takový rozptyl v číslech? Je to jednoduché. Téma inkontinence je stále tak trochu tabu a lidé se s tímto tématem nesvěřují. Většinou pacientům trvá 4 až 5 let, než se osmělí a vyhledají odborníka. Každá 4. žena ve věku 35+ a každý 4. muž ve věku 40+ se někdy setkal s inkontinencí.

Inkontinence má většinou výrazný dopad na kvalitu života jedince a způsobit jak fyzické, tak i emocionální nepohodlí. Nicméně mnoho případů inkontinence moči lze zabránit nebo minimalizovat správnými prevenčními opatřeními. Důležitý je opět zdravý životní styl. Pravidelný pohyb, kvalitní strava, dostatečný pitný režim. Dnes nemůžeme žít úplně bez stresu, ale i zde platí – všeho s mírou. Pozor na kofein a alkohol. Jako prevenci můžete využít speciální sérii cviků, kterou jsme Vám představili v minulém článku. Odkazy zde:


Posilování pánevního dna: Pánevní dno hraje klíčovou roli při udržování kontroly nad močovými svěrači. Časté posilování pánevního dna, jako jsou cviky Kegelovy, může výrazně snížit riziko inkontinence u žen i mužů. Pravidelné provádění těchto cvičení pomáhá posilovat svaly, které podporují močový měchýř a kontrolují močovou trubici.


Speciální cviky pro ženy a pro muže naleznete zde.Nezapomeňte, že inkontinence se sama nevyřeší! Nejlepší je co nejdříve vyhledat odbornou pomoc. Pro každého a v každém věku existuje řešení a úleva od problému.


Abychom rozptýlily případné chmury z neznáma, nabízíme informace o tom, jak probíhá vyšetření. Na co se Vás lékař bude ptát. Můžete se tak lépe připravit. Pokud se Vám o tématu špatně mluví, můžete si informace sepsat na papír předem.


Lékař provede základní vyšetření - základní klinické a laboratorní vyšetření . Laboratorní vyšetření moči. Příklad dotazů na zpřesnění anamnézy: Došlo v posledních měsících k nechtěnému úniku moči? Dochází k úniku moči při kašli, kýchnutí, poskoku? Pociťujete tak silné nucení, že není možné zadržet močení a dojde k úniku? Vstáváte v noci kvůli močení? Kolikrát během 24 hodin jdete močit? Jak často dochází k únikům moči? Za jakých okolností dochází k úniku? Jaké množství moči unikne - pár kapek nebo plný močový měchýř? Více informací ZDE.29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page