top of page
Vyhledat
  • petra

Suchý svět je lepší než mokrý! Neotálejte s návštěvou lékaře
Nejste první ani poslední, koho trápí únik moči. Incidence v populaci je 38 procent a s věkem se počet pacientů s inkontinencí zvyšuje. To neznamená, že se rozhodnete problém ignorovat. Inkontinence se nezlepší a časem zjistíte, že žijete v sociální izolaci a téma úniku moči ovlivňuje Váš každodenní život.


Průzkumy ukázaly, že lidé otálejí s první návštěvou odborníka až 3 roky. Vy nemusíte! Motivací Vám může být skutečnost, že až 2/3 pacientů umí lékaři zcela vyléčit, v ostatní případech alespoň významně zlepší kvalitu života.


U lékaře Vás čeká diagnostický rozhovor. Budete dotazováni na frekvenci a množství úniku moči. Pro určení druhu inkontinence a určení vhodné léčby je důležité vysledovat při jakých aktivitách či událostech k úniku dochází. Pokud Vám tato diskuse není příjemná, můžete si vše připravit předem na papír. K tomuto nejlépe slouží tzv. mikční deník. Ke stažení zde. Po dobu několika dní si do deníku zaznamenávejte množství vypitých tekutin, počet močení a události, při kterých došlo k nechtěnému úniku. Mikční deník bude pro lékaře velmi užitečný pro bližší určení diagnózy a Vám usnadní komunikaci.


Kde hledat odbornou pomoc?


Prvním krokem je návštěva odborníka. Pomoc naleznete u praktického lékaře, gynekologa, urologa nebo specialisty urogynekologa. Ve všech případech platí, že úspěšnost léčby, kdy dojde k významnému zlepšení subjektivního vnímání kontinence, čekejte do 2 měsíců od zahájení léčby. V opačném případě požádejte o změnu léčby nebo vyhledejte jiného lékaře.


Pokud nemáte svého ošetřujícího lékaře, nabízíme Vám přehlednou mapu pracovišť, kde se Vám budou rádi a diskrétně věnovat. Vyhledejte si odborníka nejbližšího Vašemu bydlišti. Mapa ZDE.#inkontinence #žena #inkognito #kvalitaživota

11 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše