top of page
Vyhledat
  • petra

Trápí Vás únik moči? Vyhledejte odborníka. I pro Vás existuje řešení

Aktualizováno: 5. 8. 2021
Nejtěžší je udělat první krok – rozhodnout se řešit problémy s únikem moči. Inkontinence je nejen zdravotní, ale i sociální problém. Přichází nenápadně, ale neřešená inkontinence Vás začne sociálně izolovat a omezovat v běžném životě. V České republice je 700 tisíc až 1 milion pacientů s inkontinencí. Mnoho pacientů řeší svůj problém "svépomocí" a nevyhledá odbornou pomoc.


Pokud jste se rozhodla skoncovat s inkontinencí, gratulujeme. Dalším krokem je vyhledat odbornou pomoc lékaře. Máte možnost navštívit svého praktického lékaře, gynekologa nebo vyhledat specializovaná pracoviště urogynekologa. Ve všech případech absolvujete diagnostický rozhovor. Budete dotazováni na frekvenci a množství úniku. Aktivity či události, při kterých k úniku dochází. Jiné diagnózy, které mohou inkoncinenci podporovat. Budou Vám doporučena režimová opatření a zahájena léčba. Pokud budete dodržovat rady odborníka, měla byste vidět významné zlepšení již do 2 měsíců od první návštěvy. Zlepšení je známkou toho, že léčba funguje.


Možnosti léčby


Nabídka konzervativní léčby je široká a představuje edukaci, fyzioterapii, farmakoterapii, protetické pomůcky či psychoterapii. S ohledem na Váš druh inkontinence Vám lékař doporučí nejvhodnější kombinaci.


Do režimových opatření patří doporučení vhodného pravidelného pohybu a naopak omezení nevhodné fyzické zátěže. Pravidelný pitný a mikční režim je základ.


Zdraví svalů pánevního dna je základ. Pravidelnou a správnou gymnastikou lze dosáhnout zpevnění svalů a zlepšit kontineni. Cvičení se zaměřuje specifiky na ženy i muže.


Obtíže s únikem moči nemusí patřit do každodenního života. Pro každého existuje vhodné řešení. Neváhejte a navštivte lékaře!


Existují různé druhy inkontinence, které mají i odlišné příčiny. Ať už je důvodem věk, komplikovaný porod, vyšší počet dětí, opakované infekce močových cest či nadváha, pro každého existuje vhodné řešení. Ve většině případů lze inkontinenci vyléčit či významně zmírnit její projevy. Neodkládejte návštěvu odborníka. Seberte odvahu a obraťte se na praktického lékaře či gynekologa. Pokud nemáte svého ošetřujícího lékaře, nabízíme Vám přehlednou mapu pracovišť, kde se Vám budou rádi a diskrétně věnovat. Vyhledejte si odborníka nejbližšího Vašemu bydlišti. Mapa ZDE.


#inkontinence #žena #inkognito #kvalitaživota

27 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše