top of page
Vyhledat
  • Obrázek autorapetra

Váháte s první návštěvou odborníka? Prozradíme Vám, co Vás čeká

Inkontinencí trpí každá 4. žena nad 35 let a každý 4 muž ve věku nad 40 let. Přestože se jedná o velmi rozšířené onemocnění, řada pacientů s první návštěvou váhá. Při inkontinenci dochází k nežádoucímu a bezděčnému úniku moči v takové míře, že to člověku způsobuje nepřijatelnou hygienickou, sociální a ekonomickou situaci, a tedy negativně ovlivňuje kvalitu života. Je důležité zdůraznit, že inkontinenci lze v mnoha případech úplně vyléčit nebo se dají alespoň podstatně zmírnit projevy, což pomáhá opět se zařadit do normálního života. Vyhledejte praktického lékaře, který Vám jistě ochotně poradí, co dál.


Jak probíhá návštěva u lékaře?


Lékař nejprve provede základní vyšetření - základní klinické a laboratorní vyšetření. Laboratorní vyšetření moči.


Pro zpřesnění anamnézy Vám může položit několik dotazů. Uvádíme příklady:


Došlo v posledních měsících k nechtěnému úniku moči? Dochází k úniku moči při kašli, kýchnutí, poskoku? Pociťujete tak silné nucení, že není možné zadržet močení a dojde k úniku? Vstáváte v noci kvůli močení? Kolikrát během 24 hodin jdete močit? Jak často dochází k únikům moči? Za jakých okolností dochází k úniku? Jaké množství moči unikne - pár kapek nebo plný močový měchýř?


Před návštěvou lékaře si můžete vyplnit Mikční deník a Dotazník kvality života, který pomůže Vám i lékaři lépe zhodnotit závažnost problému.


Připravili jsme pro Vás přehled odborníků, kteří se inkontinenci ve své praxi věnují. Můžete si vyhledat kontakt, který bude poblíž Vašeho bydliště. Přehlednou mapu naleznete ZDE.

28 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše