top of page

INKOGNITO Group

Veřejná·145 členů

Νέα Σαλαμίνα εναντίον Ανόρθωση και ζωντανή μετάδοση 23 Δεκεμβρίου 2023

Nea Salamis are playing Anorthosis at the 1. Division of Cyprus on December 23. The match will kick off 17:00 UTC. ScoreBat is covering Nea Salamis vs ...

Παρατηρητής: Γερασίμου Παναγιώτης. ΤΟ LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ – Συγκινητικές στιγμές στο στάδιο «Αμμόχωστος». Οι δύο κόρες της Αμμοχώστου, η Νέα Σαλαμίνα και η Ανόρθωση για άλλη μία φορά «φώναξαν» το σημαντικότερο λόγο της ύπαρξης τους. Κράτησαν τη φλόγα για επιστροφή στα πάτρια εδάφη αναμμένη. – Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο υπό τους ήχους του τραγουδιού «Αμμόχωστος» και χιλιάδες πλακάτ υψώθηκαν με το μήνυμα «ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ». 1′ Έναρξη αγώνα. 5′ Xωρίς κάποια αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες. Η Ανόρθωση δείχνει διάθεση να κυκλοφορήσει την μπάλα και να αναλάβει την πρωτοβουλία στην κατοχή της μπάλας. 8′ Σέντρα του Φερέιρα, πισινή κεφαλιά του Μραζ, νέα κεφαλιά του Παρούτη η μπάλα χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Μελίσσα. 45+1′ Κίτρινη κάρτα στον Τεχέρα, συμπλήρωσε απαγορευμένο αριθμό καρτών και θα χάσει είτε τον αγώνα με την Πάφος FC είτε την αναμέτρηση με την ΑΕΛ. Τέλος πρώτου ημιχρόνου. 46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. 47′ Zήτησαν πέναλτι για χέρι οι γηπεδούχοι, δεν καταλόγισε παράβαση ο διαιτητής, ούτε ενημερώθηκε για κάτι τέτοιο από το VAR και ο αγώνας συνεχίζεται. Στον ώμο του Φερέιρα φάνηκε να κτυπά η μπάλα. 52′ Ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα, ξανά από στατική φάση. Φάουλ του Σαλάλιχ, κεφαλιά πάσα του Τσίκο στον Ντάτκοβιτς, δεύτερη κεφαλιά η μπάλα κτύπησε στο κεφάλι του Μπαϊσίνιο και έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λόρια. 60′ Πρώτη τελική για την Ανόρθωση στο δεύτερο ημίχρονο, από στατική φάση. Nέα Σαλαμίνα live scores, αποτελέσματα, πρόγραμμα Η σελίδα της ομάδας Nέα Σαλαμίνα στο Flashscore.gr προσφέρει ζωντανά σκορ, αποτελέσματα, βαθμολογίες και λεπτομέρειες αγώνων (σκόρερ, κόκκινες & κίτρινες ... Ανόρθωση (Βέσκο Μιχαϊλοβιτς): Λόρια (78′ Κεραυνός), Αμπαρτζουμιάν, Μπαϊσίνιο, Χάρογιαν, Αντωνιάδης, Φερέιρα (70′ Χριστοφή), Τεχέρα, Σάμπο, Παρούτης (79′ Νινγκά), Γκερέρο (55′ Γουαρίς), Μραζ (79′ Αντονίν). Σκόρερ: – / Mραζ 42′ Κίτρινες: Ντορεγκαράι (3η), Κλίμοβιτς, Σεργίου / Σάμπο, Τεχέρα (3η), Αντωνιάδης, Παρούτης. Αποβολές: – / – Στάδιο: «Αμμόχωστος-Επιστροφή». Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης. Α’ Βοηθός: Σωτηρίου Μιχάλης. Β’ Βοηθός: Τζιωρτζής Όμηρος. 4ος: Αθανασίου Κυριάκος. VAR: Χούγκο Μιγκέλ (Πορτογαλία). AVAR: Φελλάς Κωνσταντίνος. 37′ Καλή στιγμή για τη Νέα Σαλαμίνα, σέντρα του Μιγκελίτο, ο Μαλεκκίδης διεκδίκησε την κεφαλιά από τους αμυντικούς της Ανόρθωσης, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Λόρια. 42′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση, 1-0 με σκόρερ τον Μραζ! Ωραία κάθετη πάσα του Γκερέρο, ο Σλοβάκος φορ με άψογο πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Μελίσσα και συνέχισε απ’ εκεί που έμεινε στο ντέρμπι με την Ομόνοια. Τέταρτο γκολ σε τρεις συμμετοχές για τον φορ της «Κυρίας». Live: Νέα Σαλαμίνα - Ανόρθωση 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)Με «χρυσό» σκόρερ τον «καυτό» Σάμουελ Μραζ η Ανόρθωση επικράτησε 1-0 της Νέας Σαλαμίνας στο «Αμμόχωστος» στο ντέρμπι της Αμμοχώστου, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Για πρώτη φορά στη σεζόν, μετά από έξι αποτυχημένες απόπειρες, η «Κυρία» πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη και έκοψε τη φόρα της συμπολίτισσας Νέας Σαλαμίνας, η οποία ηττήθηκε μετά από έξι διαδοχικές επιτυχίες σε όλες τις διοργανώσεις. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Μελίσσας, Σεργίου, Άδωνη (85′ Φελίπε), Ντιακιτέ (46′ Κλίμοβιτς), Ντάτκοβιτς, Μαλεκκίδης, Μιγκελίτο (65′ Μαργκάσα), Μάντζεκ, Σαλαλίχ (65′ Τιάγκο), Τσίκο, Ντορεγκαράι (73′ Τολεμές). (SPORT TV<) Απόλλων Λεμεσού εναντίον Νέα Σαλαμίνα πριν από 6 ημέρες — εναντίον Νέα Σαλαμίνα μετάδοση 2022 17 Δεκεμβρίου 2023 Ζωντανή μετάδοσ. εναντίον Νέα Σαλαμίνα Ανόρθωση ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ...